سیدحسن نصرالله: شهید ابونعمه از همراهان حاج قاسم در نبرد علیه داعش در عراق بود


به گزارش خبرآنلاین از ایرنا به نقل از پایگاه خبری العهد، «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای این سخنرانی به ذکر خصوصیات این فرمانده مبارز حزب الله پرداخت.

وی همچنین به رشادت‌های حاج ابونعمه در جبهه‌های نبرد طی سالیان گذشته اشاره کرد.

سید حسن نصرالله افزود: ای کاش می‌توانستم عمرم را در جمع خانواده شهدا بگذرانم و در مراسم یادواره شهدا از همه شهدا صحبت کنم؛ چراکه حضور در مراسم هر شهیدی برای من افتخار است.

ابو نعمه با حاج قاسم به عراق رفت

وی در این باره افزود: رهبران و فرماندهان حزب‌الله هنگام سخن گفتن، با اعتماد به نفس و روحیه بالایی صحبت می‌کنند. شهید ابو نعمه در بسیاری از جبهه‌ها رهبر، فرمانده، مجاهد و مبارز بود. وی در جنگ ژوئیه ۱۹۹۳ در خط مقدم حضور داشت و برای نبرد با داعش به سوریه رفت.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین گفت: شهید ابونعمه از جمله کسانی بود که به همراه حاج قاسم سلیمانی برای نبرد با داعش عازم عراق شد. وی در اوایل جوانی راه مقاومت و جهاد را انتخاب کرد و مدتی نیز در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر بود. او تا لحظه شهادت همیشه در میدان نبرد حاضر بود.

اهداف نبرد درحال محقق شدن است

سید حسن نصرالله درباره حضور حزب‌الله لبنان در عملیات طوفان الاقصی نیز تاکید کرد: تعهد ما به نبرد طوفان الاقصی از همان ابتدا یک تعهد شکلی و محتوایی بود و خود را بخشی از آن می‌دانستیم. تعهد ما به این نبرد از روز اول تعیین کننده و نهایی بود و نبرد ما در جبهه لبنان نام خاصی ندارد.

وی تاکید کرد: اهداف نبرد ما روز به روز محقق می‌شود و دشمن با خسته و فرسوده شدن ارتش خود در همه سطوح این مساله را می‌پذیرد.

۳۱۰۳۱۰


لینک منبع
اخبار بین‌الملل > خاورمیانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست قبلی

لیست تیم ملی کشتی آزاد اعلام شد/ جزئیات اردوی آماده‌سازی

پست بعدی

دوستت دارم به زبان های مختلف، ۱۱۸ زبان برای گفتن “دوستت دارم”

Related Posts
Total
0
Share